הערכת אומנות מתחלקת לשתי קטגוריות עיקריות:

  1. הערכת אומנות פלסטית: הערכת שווי תמונות ופסלים (ראו דף נפרד)
  2. הערכת אומנות דקורטיבית/פריטי נוי ואספנות

הערכת אוספים ואומנות דקורטיבית, מתי פונים למומחה?

למי מאיתנו אין בבית פריט נאה כלשהו שעבר במשפחה או אולי נרכש באיזו חנות עתיקות, שוק פשפשים או שאנחנו לא ממש יודעים כיצד צץ, כיצד הגיע לידינו? והשאלה העולה היא: האם מדובר בפריט אספני? האם הפריט נדיר? האם הוא בעל ערך?

התשובה: בידי המומחים.

העולם גדוש אינסוף פריטי אומנות ואוספים. כולנו מכירים אספני ינשופים, אצבעונים, חתולים, צבים ועוד רשימה ארוכה של אוספים שאינם אלא תחביב נחמד. לא רק לאספנים אלא גם לחבריהם: כמה פשוט להחליט איזו מתנה להביא לאספנים של צלחות או פילים..

אין בכוונתינו להציע הערכת מומחה לאוספים מסוג זה (אם כי לא אחת מצאנו בין פריטי התחביב גם פריטים אספניים בעלי ערך). מומחה נכנס לתמונה כאשר נוצר צורך או רצון או סקרנות לדעת מה מקורם, גילם ושווים של פריטים יחודיים שנרכשו או עברו בירושה.

לא אחת נתקלנו בפריטים שנרכשו עם "סיפור" כמו: "האגרטל מבוהמיה, תחילת ההמאה ה-18" או "הגביע ויקטוריאני אמיתי" או "הפורצלן הוא מייסן מקורי" וכדומה, קל לסוחרים בחנויות ובשווקים לנצל את חוסר הידע שלנו כרוכשים ו"למכור" מידע משלים שיפתה אותנו לקנות את הפריט מידיהם. בדרך כלל הסיכון הכספי אינו רב ואנחנו נוטים לרכוש פריט שמוצא חן בעיננו ולקוות שהוא אכן מקורי. ואם לא – לא קרה אסון הרי הוא יפה וחביב וימצא מקומו על מדף מתאים גם אינו יקר ערך.

אבל הסקרנות תמיד קיימת ולכך עומדים לרשותכם מומחי אסטים הערכות בע"מ. רבים פונים אלינו לקבלת חוות דעת והערכה לגבי מגוון רחב של פריטים. בראש וראשונה אנו מפרידים בין פריטים חסרי ערך לפריטים בעלי ערך אספני ומבצעים הערכה תוך מתן אינפורמציה למזמין. במהלך הבדיקה הפרטנית ניתן לאתר גם חיקויים וזיופים.

ואם מצוי בידכם פריט בודד או מספר קטן של פריטים שאינו מצדיק הזמנת מומחה, תוכלו לפנות אלינו דרך דף הערכת פריט ולקבל חוות דעת ע"פ הצילום והתיאור בעלות סימלית של 50 ש"ח (עד 3 פריטים). נשמח תמיד לעמוד לרשותכם בשיחת יעוץ בחינם: 1-700-700-279

 

כיצד מתבצעת הערכת אומנות דקורטיבית?

הערכת אומנותהערכת אומנות דקורטיבית נעשה על סמך קטלוגים ומחירי שוק עדכניים. מומחי אסטים הערכות בע"מ מבקרים באופן תדיר בשווקים וירידים באירופה (כדוגמת Olympia בלונדון) על מנת להתאים את שיטות התמחור למצב העכשווי ולאתר תנועות מחירים בתחומי האספנות השונים. מצבור המידע וכמובן הניסיון הרב מאפשרים לנו לבצע הערכת שווי אומנות בצורה מקצועית ומהימנה.

הערכת אומנות לקראת מכירת דירה או הערכת עיזבון

השירות שחב' אסטים הערכות בע"מ מציעה לאנשים המבקשים למכור תכולת דירה, אוסף, עיזבון וכד' הינו בחינה ומעבר על הפריטים על-מנת לזהות ולחלץ את אותם פריטים שיש להם פוטנציאל כספי גבוה מכלל הפריטים שימכרו במחיר סמלי. כאשר הזמינו אותנו לבחינת פריטים למכירה הצלחנו לזהות, במרבית המקרים, מספר פריטים שערכם מצדיק מכירה בנפרד. עלות הערכה מסוג זה אינה גבוהה וברוב המקרים הזיהוי שלנו מייצר לכם הכנסה הגבוהה פי כמה וכמה מהעלות שלנו.
גם אם לא נמצאו פריטים יקרי ערך, הזמנת מומחה לביצוע הערכת שווי אומנות תיתן לכם ביטחון שלא מכרתם בטעות פריט אספני בעל ערך.

להרחבה כנסו ל"הערכת אומנות" בבלוג.