רבים מכנים את הליך הגירושין במטבע הלשון: "מפרקים את החבילה" ואכן, הליך הגירושין הינו הליך פירוק מלווה בלא מעט אמוציות ודרישות. המצב המשפחתי של בני הזוג משנה לא מעט את הליך החלוקה. הגורם המשפיע ביותר הוא כמובן: ילדים. האם ילדי הזוג קטינים או בגירים. אם קטינים: גילם.

אין בכוונתנו להיכנס להיבט החוקי של ההליך, הוא נתון בדרך כלל בידי עורכי דין ובתי משפט. מומחי חברת אסטים יכולים לסייע לכם בחלוקה הוגנת ומאוזנת של אוספים ותכשיטים:
מומחי אסטים הערכות בע"מ יכולים לסייע לכם ברישום, תמחור ואף חלוקה הוגנת של רכוש יקר. אנחנו ערים למצב העדין שבהליך. צד אחד יכול להיות קשור סנטימנטלית לפריט מסויים ויש צורך, לעיתים, לאזן בחלוקה אם ע"י חלוקה סימטרית של רכוש או חלוקה א-סימטרית בה מסכים צד אחד להשלים כספית פער בחלוקה.

חלוקת רכוש בגירושין

היתרון של חלוקת רכוש בגירושין בעזרת אסטים הערכות

מנסיון רב למדנו שהכנסת מומחה בורר להליך הפירוק מתאים בעיקר לזוגות מבוגרים יותר שמתגרשים לאחר שהתבססו וצברו אוספים ורכוש משותף רב. ערך הרכישה של הפריטים לא יהיה תמיד הפרמטר הנכון לחלוקה. מאחר והתחליף לחלוקה יכול להיות מכירה וחלוקה כספית, הערך בו צריך לנקוב הבורר הינו ערך מימוש.
כלומר, קבלות רכישה, רישומי קניה וכד' לא יסייעו לבני הזוג לקבלת מכנה-משותף לפירוק הוגן. מומחי אסטים הערכות בע"מ יבצעו עבורכם בדיקה ניטראלית ומקצועית של השווי הצפוי בעת מימוש עתידי של פריט אספני או תכשיט. הבסיס המימושי לחלוקה שכזו הוגן יותר ומקובל גם בערכאות משפטיות.
אנו מודעים היטב למצב הרגיש בו נמצא זוג בהליך גירושין. הלחצים הרבים גורמים, לא אחת, למתח רב, אוירה יצרית וויכוחים עקרוניים. מעריך ניטראלי, בלתי תלוי ודיסקרטי ייתן לכם אוירה רגועה של חלוקת רכוש בגירושין עניינית ושקולה. פניה למומחה מפיגה רגשות ולחצים ותורמת לאווירה נוחה ועניינית.

הערכת מומחה יכולה ואף רצויה להתבצע במקביל להליכים שמבצעים עורכי דין.