אנחנו יודעים שמקצועיות ודיסקרטיות חשובים לכם – מומחי אסטים מעניקים שירות ישיר ואישי. ללא שכירים, שליחים ומתווכים. 1700-700-279

הערכת אומנות

בבתים רבים מעטרות את הקירות תמונות ועבודות אומנות שונות כחלק מעיצוב הבית. האם מדובר בעבודות מקוריות ויקרות ערך? לאסטים פתרונים.

השלבים של הערכת אומנות

הערכת אומנות אינה עניין של מה בכך, והיא כוללת מספר שלבים קריטיים. נתייחס כרגע לציורים בלבד, אך העיקרון דומה בכל תחומי האמנות הפלסטית.

  •  השלב הראשון בהערכה כולל זיהוי החומרים בהם נעשה שימוש – באיזה חומר צוירה היצירה, ועל איזה מצע.
  • השלב השני כולל איתור פגמים וזיהוי ניסיונות להעלות את ערך היצירה. ניסיון לתקן קרע בציור, הדבקת מצע נייר למצע בד, מריחת לכה, הדבקות חומרים שונות ועוד. מעריך מנוסה ומקצועי ידע לזהות את כל הפגמים וניסיונות הזיוף שנועדו להעלות את ערכה של היצירה.
  • בשלב השלישי יש לנסות ולזהות את הצייר, באמצעות זיהוי הסגנון האופייני וחתימת האמן. שלב זה מצריך ידע רב ובקיאות גדולה בתחום האמנות ובשינוי בסגנון היצירה והחתימה של כל אמן במהלך חייו.
  • השלב הרביעי הוא זיהוי גיל הציור, הנעשה על פי מספר מאפיינים, כמו בחינת מצע הציור, מצבם של הצבעים ושל המסגרת הפנימית שלו, וחותמות שונות העשויות להופיע על חלק מהחומרים.

מלאכת בלשות

הערכת אומנות היא מלאכת בלשות של ממש. איסוף הנתונים הטכניים שמנינו ושיוך היצירה לאמן עדיין אינו מעיד על ערכה הסופי, אם כי יש להם השפעה גדולה על שוויה, כמובן. ישנם נושאים המועדפים על אספנים יותר מאחרים, ולכן ציורים בנושאים אלה יעלו יותר. לדוגמא – אספנים בישראל משלמים יותר על עבודות שנושאן הוא חלוצים והקמת המדינה. בנוסף, תקופות שונות בחייו של כל אמן מוערכות בצורה שונה ומחירן נקבע בהתאם, ואם אמן מסוים נהג לצייר נופים בדרך כלל, ותתגלה תמונת פורטרט שלו, לדוגמא, ערכה יהיה גדול יותר משל יצירה דומה שצוירה על ידי אמן המצייר פורטרטים בדרך קבע, ועוד. הרכבת הפאזל הקובע את ערכה הסופי של היצירה הוא מלאכה איטית ומורכבת, שיש לעשותה מתוך ידע רב, בצורה יסודית וזהירה.

הערכת אומנות

לא כולם מבינים באומנות

רוב האנשים אינם בקיאים בתחום האמנות אלא אוהבים את האסתטיות של היצירות. איסוף אומנות הוא תחביב או מקצוע הדורש ידע רב, ניסיון  ותשוקה אמיתית. נדרשות שנים רבות של ניסיון כדי להגיע לתוצאות מקצועיות.

אז כמה שווה הציור שברשותי

לאסטים הערכות בע"מ תשובות מקצועיות

ולמי מוכרים

לאחר הערכה נוכל ליעץ לכם מה הזירה הנכונה בה תוכלו להשיג תוצאות מיטביות במימוש הפריט שבידכם

לייעוץ פנו אלינו: 1700-700-279 בכל שעות היממה.