לא בכדי נאמר שיהלומים הם החברים הכי טובים של האישה, אך האמת היא שהם החברים הטובים ביותר של כולנו. כמעט ואין אוכלוסיה שלא מסתנוורת מיופיו של היהלום. המחצב הטבעי והנדיר בעל ערך מאד משמעותי וגבוה גם בתור חומר גלם, וגם בתור תכשיט.

מקצוע הערכת יהלומים חשוב מאד היות וישנם לא מעט זיופים בעולם היהלומים. למי שפחות מתמחה בנושאי יהלומים זיופים ושאר ירקות, אבן המואסניט היא למעשה חומר טבעי עמו מייצרים חיקויים ליהלומים. מדובר במינרל שהמטרה שלו היא חיקוי מאד מדויק ופשוט המבלבל את הצרכנים.

אבן המואסניט עוברת בצורה קלה מאד את מבחן הנשיפה אך הערכת יהלומים מקצועית ומיומנת המבוצעת על ידי מעריכים מקצועיים, מוסמכים ומומחים, בעלי וותק ועין מאד מיומנת ידעו לזהות את מינרל המואסניט המזייף את היהלום. זאת הסיבה שכאשר מקבלים הצעות מפתות עבור רכישת יהלום במחיר זול במיוחד, חשוב מאד להתעקש על מעריך יהלומים מחברות מקצועיות המבינות בנושא שנים רבות.

כשמומחים מבצעים זיהוי של היהלום ובודקים האם היהלום מזויף או אמיתי מומלץ לעשות זאת בתנאי מעבדה כמובן. אם אתם מעוניינים לדעת אם המוצר הנמצא מולכם הוא מואסניט או יהלום מקורי מומלץ להביט על המוצר טוב. אם אתם רואים שיש על המוצר ניצוץ המייצר השתקפות בחלקים העליוניים או הצדדיים תוכלו לראות את הפיאות הכפולות בצדדים וכך תדעו שזוהי המואסניט, חיקוי טהור. המואסניט ויהלומי מעבדה מלוטשים בטכניקות שונות ולכן גם צורתם שונה וניתן להבחין בכך במדויק.

מעבדות מיוחדות לבדיקות הללו יכולות לבצע הערכת יהלומים מדויקת ובטוחה עם אמינות גבוהה. חשוב לשים לב להבדלים המשמעותיים והדקים בין היהלום הטבעי ליהלום המעבדה. היהלומים הללו קיימים רק בבורסה ליהלומים ברמת גן. בבורסה ליהלומים קיים מערך זיהוי מיוחד המאפשר לוודא באופן מדויק את המקור של היהלום בין אם זהו יהלום מעבדה ובין אם זהו יהלום טבעי.

היות וישנם חיקויים שנעשים באופן מאד גבוה ודומים מאד ליהלומים אמיתיים חשוב לדעת, שיהלום סינטטי הוא לא החיקוי של יהלום אמיתי. זו הסיבה לכך שהוא דומה בתכונותיו אל יהלום טבעי. ההבדל היחיד בינו ליהלום הטבעי הוא שהיהלום הזה נוצר באופן מלאכותי במעבדה המחקה את התהליך שמייצרים את הטבעי, בטבע.

כאשר מתבצעת בדיקה מקיפה על היהלומים כדי להבטיח אמינות ודיוק, יש לעשות זאת עם מכשיר הבודק את היהלום על פי עקרון הזריחה. חשוב שתשימו לב, אם היהלום זוהר גם לאחר כיבוי האור זהו ללא ספק יהלום מעבדה. אם היהלום אינו זוהר, זה יהלום טבעי. ההערכה המקצועית של יהלומים היא הערכה הכוללת בדיקה מדויקת ומקיפה וזאת כדי להבטיח דיוק ואמינות ברמה הגבוהה והאיכותית ביותר.