אינפורמציה חשובה על תכשיטי יהלומים והערכת יהלומים–

תחום התכשיטים המשובצים ביהלומי מעבדה יאמיר ל- חמישה עשר מיליארד דולר עד שנת 2035. חרף הירידה בעלות של יהלומי המעבדה, האבן הזו אינה מתכוונת להימחק מן התודעה של כולכם בעתיד הנראה לעין, מפאת רווחי הייצור בשוק הנ"ל, כבר בעת הקרובה תבחינו בתכשיטי כסף משובצים ביהלומי מעבדה שכידוע הינם אבנים אמתיות לכל דבר ועניין. העלות בירידה של המלאכותיות מתחיל לגשת אל תכשיטים שלא זכו לפגוש יהלומים בשנים קודמות והאלטרנטיבה מהווה מענה לקראת שוק במחירים פחותים. מדוע הדבר משמעותי? הנכם שואלים, בשל כך כי זה יגיע לפה מהר יותר ממה שהנכם חושבים. במלוא מובן המלה לא צריך להספיד את היהלומים הטבעיים, מדובר על שוק אציל, שמובדל ממרבית בני האדם, שימשיכו לפנות לעשירים שכמותם רק גדלה ברבות השנים ולפיכך עלות היהלומים הטבעיים לא תרד כה מהר. הדבר כרול בהמון פעולות שיווקיות של בתי עסק לממכר יהלומים.

עבור מי נדרש הערכת יהלומים?

  • חלוקה בין יורשים – כדאי לכם להשיג הערכת יהלומים מסודרת שתיתן בידכם אפשרות של חלוקה זריזה, הוגנת ומקצועית, לרבות הכוונה למכירה ברווח מרבי.
  • בשביל כל מי מבינכם אשר רוצה למכור תכשיטים ודברי אומנות – בעלי חפצים אשר צוברים אבק לעייפות – הגיעה העת למכור אותם, מומלץ כי תיוועצו עם שמאי.
  • קבלת ייעוץ בטרם רכישת יהלומים – באם הבחנתם בתכשיט יהלום, אשר נפשכם חשקה בו והנכם מעוניינים לדעת האם כדאי לרכוש אותו או לאו, כדאי  להתייעץ עם שמאי מוסמך.
  • בעלי חברה – במידה וקיימים ברשותכם יהלומים –  מומלץ כי תבצעו הערכת שווי בטרם הצהרת הון, על מנת למנוע בעיות עם מס הכנסה אחר כך.

איך ניתן לבצע הערכת יהלומים?

מאז שחר ההיסטוריה, יהלומים אופיינו כאקסקלוסיביים ובעלי שווי רב, אך כיצד יש לערוך הערכת יהלומים? מדוע צמיד יהלום אחד שוויו רב לעומת אחר, כיצד מאפיינים את ערכם של תכשיטי יהלומים ומה בנוגע לתכשיטים המשובצים באבני חן שונות? הערכת יהלומים מהווה תורה מלאה, אשר תלויה בכל מיני אלמנטים . במידה והנכם רוצים לרכוש תכשיט אקסקלוסיבי אחד, או שקיימים לכם תכשיטים בדירה שלכם, שהנכם רוצים למכור או לדעת בצורה כללית מה הינו שווים, כמו לדוגמא, במידה וירשתם תכשיטי יהלום, מומלץ לכם להבין איך מעריכים שווי יהלומים. במאמר הבא נדון אודות כך.