הערכת שווי תכשיטיםחלוקת תכשיטים ואוספים שעברו בירושה דורשת התערבות מומחה על מנת להגדיר ערך מימוש לקראת חלוקה צודקת בין יורשים.

קורה לא אחת שיורשים מסתמכים על הערכות לצרכי ביטוח או על קבלות הרכישה על מנת לבסס את החלוקה. גישה זו לא נכונה ועלולה להפלות את אחד הצדדים. החלוקה הצודקת חייבת להתבסס על ערכי מימוש.

ידוע שהפער בין שווי רכישה לשווי מכירה יכול להיות ניכר, אך לא תמיד יודעים עד כמה. ישנם פריטים שמימושם מהיר ואפשרי ופריטים אשר מימושם קשה עד בלתי אפשרי.

להמחשה של פער קיצוני: שתי טבעות זהב במשקל זהה. כל אחת נרכשה תמורת 30,000 ₪ .

האחת משובצת ביהלום של 1 קרט (100 נק') ברמת ניקיון סבירה.

השנייה משובצת ב- 30 יהלומים של 10 נק' (סך 300 נקודות = 3 קרט).

אולם בעת מימוש יגלו המוכרים שיהלומים בגודל 10 נק' כמעט ואינם מבוקשים ואין רוכש במחיר הגיוני לעומת זאת יהלום של 1 קרט יימכר די בקלות לסוחר.

סביר להניח שבגין הטבעת של היהלום הבודד ימצא רוכש תמורת כ- 12,000 ₪ ותמורת הטבעת השנייה (שערך קנייתה היה זהה) המימוש יסתכם בלא יותר מ- 1,500 ₪. פער עצום שחייב לבוא לידי ביטוי טרם חלוקת העיזבון.

מומחי אסטים הערכות בע"מ מבצעים הערכות שווי ומימוש לא רק לתכשיטים. עזבונות כוללים גם אוספים רבים שאת טיבם אין היורשים יודעים.

בדיקת מומחה תבטיח שפריטים בעלי ערך לא יזרקו כחפצים שוליים. בדיקה מקיפה של אומנות, פורצלן, כלי כסף, שטיחים וכד' מאפשרת חלוקה צודקת ומכירה ללא טעויות.

מומחי אסטים אינם עוסקים בקניה ו/או מכירה או במסחר כלשהו וחוות דעתנו אינה מוטית עקב שיקולים כספיים שיש לסוחר.

פנו אלינו בכל שעות היממה: 1-700-700-279. שיחת יעוץ חינם