הערכת תכשיטים היא פעולה חשובה ובעלת ערך למי שבידיו תכשיט משובח.

איש המקצוע המבצע הערכת תכשיטים צריך להעמיק בידע ולהכיר היטב את חומרי הגלם מהם מיוצרים תכשיטים.

שוק התכשיטים הלך והתרחב עם השנים. לצד תכשיטים איכותיים המיוצרים ממיטב חומרי הגלם ומעוצבים על ידי מיטב המעצבים, ניתן לראות תעשייה שלמה של תכשיטים המיוצרים מחומרי גלם פשוטים וזולים. לכן, הערכת תכשיטים כדאי לבצע על ידי מומחה בתחום.

מה ערכה של בדיקת הערכת תכשיטים?

לבדיקה שכזו יש כמה שלבים. לפני הכול נבחן ונבדוק שהתכשיט שבידינו עשוי מחומרי גלם טבעיים ואיכותיים ושלא מדובר בחיקוי זול.

כחלק מכך נבחר באיש מקצוע בעל ידע רחב בענף, ניסיון, היכרות היסטורית ותרבותית עם עולם התכשיטים, הכרת חומרי הגלם ועוד. לצד זאת, כדאי ונכון שאיש המקצוע יכיר את שוק הזיופים ואת הניואנסים הקטנים.

על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר צריך איש המקצוע לדעת לשאול ולחקור אודות התכשיט הנבדק. השאלות הנכונות הן שיובילו אותנו להכרת התכשיט, הרקע שלו ומכאן גם להערכת שוויו.

מה צריך לעשות מעריך תכשיטים על מנת לגבש את התוצאה הטובה ביותר? לבצע בדיקת רקע, מקורות משפחתיים, לאתר את ארץ המקור, שנת יצור התכשיט, בדיקת התכשיט להערכה מדויקת של חומרי הגלם שלו. בדיקה לאפיון החומרים מהם יוצר התכשיט, דרכי השמירה עליו, האם יש עוד כמוהו בעולם ואם הוא נדיר או שכיח.

היום כמעט לכל תכשיט מעוצב ויוקרתי ניתן למצוא חיקוי זול הזהה במראהו למקור. איש מקצוע ידע לתת את הדעת על טיבו של התכשיט, ארץ ייצורו, חומרי הגלם וכמובן הערכת שוויו.

המלצה. אם יש בידכם תכשיט שיש מאחוריו סיפור או רקע בצעו הערכת תכשיטים מקצועית. זה שווה את ההשקעה.