החורף אוטוטו מגיע ופנינו קדימה לקראת שוק תכשיטים, אשר משתנה לכם חדשות לבקרים עם התחזקות קבוצות המחיר הבינונית והנמוכה במדינת ישראל. הווה אומר – ממוצע עלויות התכשיטים יורד בקרב האזרחים. כמו כן, הנכם מבחינים בהתחזקות בכמות התכשיטים, אשר מעידה על כך כי הצרכן הישראלי כבר לא רואה בתכשיט מותרות, כי אם רואה בו פריט אופנה יום יומי. הדבר מעיד על כך כי אף במידה והחברה שלכם מכרה עד עכשיו רק תכשיטים אקסקלוסיביים, נדרש לפתוח נישה בעלות סבירה. אמת ויציב כי הדבר ממש לא מה שבא לכם לבצע ואולי יש להמתין לתקופה יותר טובה, אך זה לא עובד ככה, השוק משתנה כל העת לפן התחרות על הכיס הפנוי כמו למשל – טלפון נייד, חופש במדינה אשר מעל הגלובוס וכיוצא בזאת. עליכם לתת את הדעה שלכם הודות כך כי רשתות השיווק מוכרים הכל מכל, העיקר להותיר את הצרכנים במגרש שלהם.

כל האמת על הערכת תכשיטים –

חושבים שהתכשיט שקיבלתם בירושה מדורי דורות שווה את משקלו בזהב? לא בהכרח. שמא הינו שווה הרבה יותר. אך איך תדעו? הערכת תכשיטים מקצועית של בתי עסק הכי מקצועיים בשוק מורכבת אף מהערכת תכשיטים עתיקים. להערכות מעין אלה משתמשים המומחים בידע מקיף ורב השנים, אשר מורכב מן איתור חותמות זהב או כסף ואבחון סגנון העבודה, אשר שימש בתי היוצר במשך הדורות. עוד היבט שנוגע לכולכם – הערכת תכשיטים לשם חלוקה בין יורשים או בערכים כדאיים לפני מכירה, שתיתן בידכם אומדן מרבי. יש כיום חברות, אשר מבצעות הערכת תכשיטים בערכי מימוש ועל סמך הערכה זאת, אפשר לערוך חלוקה הוגנת בין יורשים או מכירה מושכלת .

מידע חשוב אודות הערכת תכשיטים –

שוק האומנות ושוק התכשיטים רוויים במציאות העכשווית ממנעד רב של יצירות אומנות ותכשיטים בכל מיני טכניקות. רבבות בני אדם בעלי כישרון יצרו המון יצירות בנושאי האומנות הפלסטית – כדוגמת פיסול וציור. ברם, רובם המוחלט מוגדר באמצעות מומחים כציירים חובבים וליצירותיהם לא קיים שווי אספני מסוים. מספרם של אומנים אשר יצירותיהם מוגדרות כבעלי ערך אספני מסתכם רק במספר אלפים. האפיון אשר הכי בולט עבור פריט אספני – פריט אומנות או תכשיט, שנקנה באמצעות אספן או לחלופין באמצעות מוזיאון ואפשר יהיה בטווח הארוך למכור אותו לאספן שונה.