תכשיטים עתיקים הם תכשיטים שמושכים תשומת לב רבה. ההגדרה הפורמלית של עולם הערכת תכשיטים מייחסת חשיבות גבוהה לתכשיטים הנשמרים באופן שלם.

הערכת תכשיטים הוא מקצוע איכותי ויוקרתי וישנה כדאיות ללמוד אותו על בוריו ובמדויק. בהערכת תכשיטים עתיקים ישנם הרבה דברים שאנחנו לומדים מהבסיס ממש על מנת שנוכל לבצע הערכה מדויקת ומקצועית. אך חשוב כן לקבל את כל המידע האפשרי מהמשפחות ובכלל, מאנשים שאנחנו בודקים עבורם את התכשיטים. ההיסטוריה המשפחתית והרקע יעניקו לנו פרטים רבים.

מה בודקים בהערכת תכשיטים

בבדיקת תכשיטים עתיקים בודקים את המתכת שבה משתמשים עבור התכשיטים כי היא משתנה מתקופה לתקופה. בודקים את סימון החותמת על התכשיטים המעידה על התקופה בה יצרו את התכשיטים, בודקים את סוג האבן ואת סגנון הליטוש על התכשיטים היות ואלו מעידים על גיל התכשיטים.

בודקים את צורת התכשיט ואת הסגנון שלו, היות ואלו מעידים על הטרנדים האופניים והזרמים האומנותיים של התקופה הרלוונטית. כמו גם בודקים את הזמן שחלף מיצירת התכשיט היות ולזמן יש את היכולות שלו להעניק את הפרטים והדיוקים לגבי התקופה.

כשאנחנו מדברים על הערכת פריט עתיק אנחנו לא תמיד מדברים דווקא מדברים על תכשיט עתיק. פריט עתיק הוא גם ציור ישן, צילום ישן וגם שעון עתיק. אם למשל על שעון אנחנו מדברים גם בתחום השעונים יש לא מעט סעיפים בסיסיים שצריך לשים לב אליהם.

  • המנגנון של השעון הוא עניין מאד מקצועי שאפשר להיכנס לפרטי פרטים בעניינו ולהרבה מאד זמן. המנגנון של השעון שייך בעיקר למשפצי שעונים ולמומחים בעלי התמחות מאד ספציפית. אך גם מומחה רגיל בבדיקה זו יכול למצוא מענה מתאים ומדויק.
  • שעון יד, שעון שולחני או שעון אורלוגין, שעון נישא או שעון תליה. השעון יכול להיות כמעט כל סוג של שעון הקיים אצלכם.

הערכת תכשיטים היא אומנות בפני עצמה

אם אתם מחפשים הערכה לתכשיטים עתיקים או לשעונים עתיקים אתם אלו שצריכים לקבוע את השווי של התכשיטים או השעונים וזאת על מנת שתוכלו להעריך אותם. חשוב שאת ההערכה תבנו על בסיס עובדות מסוימות בתמחור שאתם מבצעים. ולכן יש כמובן גם צורך להסתייע בשוק אספנות או אפילו במכירות רשת, פומביות, שווקים בעולם וגם בארץ. חברת אסטים הערכות בע"מ תעניק לכם הערכת תכשיטים ושעונים מקצועית בעלת מומחיות, וותק ונסיון לקבלת תחשיב מדויק ואמין.