כניסתם של החיקויים לעולם האומנות הוא כמעט בלתי נמנע, ישנן יצירות שעשויות להגיע למיליוני דולרים, והניסיונות להערים על רוכשי אומנות הולכים וגוברים. תארו לכם את עוגמת הנפש בה תימצאו במידה ורכשתם תמונה מזרם האומנות אליו אתם כל כך מתחברים, ואתם נוכחים לדעת לאחר תקופה קצרה כי הציור הוא בסך הכול זיוף זול.

זיהוי חתימת האומן

כאשר הערכת תמונות היא הדבר המבוקש לרבות התייחסות לאומנות בינלאומית, הבדיקה נעשית קשה  יותר, אך אנו באסטים הערכות בע"מ בעלי בסיסי מידע שמכילים נתונים על אודות כמיליון אומנים מאז המאה ה-16 ועד ימינו. לאחר זיהויו של חתימת האומן על ידי המומחה, זמינות המידע במאגרי הנתונים יאפשר לו לקבוע טווח מחירים בהן נמכרות יצירותיו של האומן. הערכת שווי תמונות חייבת להיעשות באמצעות מעריך אמין, מקצועי ומומלץ.

הערכת תמונות

איזה סוגי חתימות קיימים על תמונות?

  • חתימה בסוג של קליגרפיה
  • חתימה בראשי תיבות
  • חתימה באות אחת
  • סימבול בחתימה.

בדיקת מקוריות- הערכת תמונות

כחלק מתהליך הערכת תמונות לעיתים הלקוח מבקש לבצע בדיקת מקוריות. המומחים אכן יכולים להעריך את שווים של התמונות אך כשמדובר על 100% הצלחה יש לבצע בדיקה במעבדות ייעודיות אשר מאפשרות קביעה חד משמעית ונתינת פרטים עובדתיים של ההרכב הכימי של צבעי ומרכיבי התמונה וכמו כן את גילה התמונה. בדיקות מסוג זה הן יקרות, אך כשסוחר אומנות מוכן להשקיע את מיטב כספו ביצירה אשר היוותה עבורו חלום מאז ומתמיד, והגיע צעד אחד מהגשמת החלום, מומלץ לבצע בדיקת מקוריות אצל חברה בעל ניסיון מוכח בתחום, בכדי שתהווה בעבור הרוכש ביטחון מלא בצעדיו.

אסטים הערכות- מומחים בהערכת פריטי אומנות

אנו, מומחי אסטים הערכות בע"מ, מעמידים לרשותכם את מיטב ניסיוננו המוכח בזיהוי והערכת פריטי האומנות שברשותכם.

לייעוץ פנו אלינו: 1700-700-279