כמי שחשוף, מדי שנה בשנה, לאלפי פריטים של כלי כסף עתיקים, בוחנים מומחי אסטים הערכות בע"מ את חותמות הכסף שעל כל פריט ופריט.

על מהות החותמות ניתן לקרוא ביתר הרחבה באתר עצמו. לא כאן המקום לעיסוק בשיטות ההחתמה השונות שהלכו והתפתחו מאז החותמת השיטתית הראשונה באנגליה של המלך הנרי ה-8.

כמוסבר באתר, חותמות הכסף השונות הלכו והתפתחו במדינות רבות ובצורות שונות ומשונות. למעשה מדובר באלפי סימבולים קטנטנים, שברובם אינן ניתנים לפיענוח ללא הגדלה, אשר מהווים סוג של תעודת זהות לפריט הנבדק. חותמות רבות מאפשרות לדעת לא רק את גיל הפריט אלא גם את מדינה והעיר בה יוצר ובמקרים רבים: שם האומן/היצרן.

באמצעות החותמות ניתן גם להגדיר את רמת הנדירות של הפריט והחותמת עצמה. ברור שפריטים נדירים ואספניים אשר ניתנים לאבחון מדויק זוכים לביקושים גדולים בקרב אספנים ומוזיאונים.

המחירים הגבוהים להם זוכים כלי הכסף המיוחדים במכירות פומביות הביאו כמובן למגוון רחב של זיופים: החל מזיוף חותמות מקוריות דרך המצאת חותמות מרשימות ( אשר נראות למי שאינו בקיא בתחום כחותמות מקוריות) וכלה בהשתלת חלקים של כלים שערכם לא משמעותי בגוף של פריט מבוקש לדוגמה: זייפן רוכש סכו"ם (מלא או חלקי) מכסף החתום בחותמת נדירה. כעת בידיו עשרות חותמות כסף שכן כל פריט ופריט בסכו"ם חתום באותה החותמת. כל שנותר הוא לחתוך מהכלים את החלק עליו החותמת ו"לשתול" בהלחמת כסף לפריט שאינו חתום או הנושא חותמת שאינה מיוחדת. עיבוד הכסף הוא קל וניתן לבצע השתלה זו כמעט ללא סימנים הנראים לעין הלא מקצועית.

מומחי אסטים הערכות בע"מ.

לייעוץ פנו אלינו:  1-700-700-279