משפחות רבות ניצבות בצומת דרכים לא פשוט כאשר נאלצות לחלק או למכור עיזבון של בני משפחה שהלכו לעולמם. לא אחת נעשית החלוקה תחת לחצים לא קלים: לחץ רגשי הנובע מהסנטימנטים לפריטי רכוש שהיו שייכים לאנשים יקרים שאינם איתנו, לחץ זמן הנובע מצרכים של פינוי או מכירה או חלוקה שצריכה להיעשות תוך פרק זמן קצוב ולחצים משפחתיים הנובעים מציפיות שונות באשר לחלוקה או שהיורשים מתקשים לגשר על פערים בינם לבין שאר היורשים.

דילמות לא פשוטות. מומחי אסטים הערכות בע"מ עומדים לרשותכם עם מגוון פתרונות בתחום של חלוקת ירושה:

בראש וראשונה: איתור חפצי ערך מתוך מכלול הפריטים. יורשים רבים נאלצים למצוא פתרון לתכולה שלמה של דירה שיש לפנותה. רבים פונים לפתרון ה"קלאסי": מפני ירושות אשר קונים מכם במחיר כלשהו את מכלול התכולה תוך התחייבות לפינוי מלא של הדירה. שיטה זו הינה פתרון מהיר אבל משאיר סימן שאלה: האם לא היו פריטים בעלי ערך בירושה?

הערכת ירושה על ידי אסטים הערכות

חלוקת ירושההשירות המהיר והזול ביותר שאנו מציעים: הגעת מומחה שמבצע מעבר על התכולה ו"שולף" מתוכה את פריטי הערך. מומחה מסוגל לאתר בזמן קצר פריטים בעלי פוטנציאל מכירה בתחומים של אומנות, כלי כסף, פורצלן, תכשיטים, שעונים ומגוון הפריטים האספניים שאותם הוא בוחן.

מניסיון של שנים ארוכות בתחום אנו יכולים להעיד על מקרים רבים בהם פריט או שניים שנתגלו בתכולה נמכרו ע"י היורשים במחיר העולה פי עשרות על הסכום שקיבלו מ"מחסל הירושה".
גם אם המומחה לא איתר פריט בעל משמעות, השקעה לא גדולה בהבאת מעריך מיומן מאפשרת לנו "לישון בשקט" שהתכולה שנמכרה ל"קונה הכול" לא כללה דברים בעלי ערך. בקיצור: שלא עשינו שטויות…

חלוקת ירושה הוגנת

סוג נוסף של חלוקה משלב מעורבות גבוהה יותר של המומחה ותמחור בערכי מימוש לצורך החלוקה המאוזנת והנכונה.
במקרה כזה מבצעים מומחי אסטים הערכות בע"מ מיון מדויק ותמחור של כל פריט. בדרך כלל כאשר מדובר בפריטים אספניים כגון: תמונות, פסלים, שטיחים וכד' ו/או תכשיטים, יהלומים ואבני חן. בתהליך זה מבצע המומחה רישום מדויק של כל פריט ופריט. מזמין ההערכה מקבל לידיו דוח מפורט בו תיאור פרטני ותמחור של כל אחד מהפריטים. תמחור זה יכול להוות בסיס לחלוקה הוגנת בין יורשים. המעוניינים למכור מקבלים אמת מידה לשווי אותו הם אמורים לקבל בעת מימוש.

אין ספק שלאחר הערכת מומחה יתקשו "מחפשי המציאות" לרכוש מכם פריט יקר תמורת שקלים בודדים.
אנו מדגישים כי אין אנו עוסקים במסחר! לא קונים מכם ולא מוכרים. הערכת מומחי אסטים נעשית באופן דיסקרטי, מקצועי ואמין. מאחר ואנחנו לא סוחרים, אין אנו מושפעים משיקולים זרים המלווים הערכה של סוחר.

בכל שאלה אל תהססו לפנות אלינו לשיחת יעוץ בחינם. נשמח לעמוד לרשותכם ולהציע מגוון רחב של שיטות חלוקה שיהיו "תפורות" למקרה הפרטי שלכם.
הערכת ירושה או הערכת עיזבון מוגשת לכם כ"חוות דעת של מומחה" והיא קבילה בבתי משפט ומסייעת לעורכי דין בתהליך הפירוק.