הערכת כלי כסף ויודאייקה הערכת כלי כסף, הערכת יודאייקה

 

אנו יודעים שמקצועיות, דיוק ודיסקרטיות חשובים לכם – מומחי אסטים מעניקים שירות אישי: ללא שכירים, שליחים ומתווכים.

זיהוי והערכת כלי כסף:

הערכת כלי כסף עתיקים היא אתגר לא קל. כלי כסף היוו מרכיב חשבו ומרכזי בכל בית אצולה וארמון, בתי עשירים ומסעדות יוקרה, בתי כנסת וכנסיות מזה מאות שנים. כלי הכסף היוו מרכיב חשוב במגוון האומנויות הדקורטיביות ששימשו את המטבח והסלון, שולחן האוכל וחדרי האירוח, תשמישי קדושה ופריטי מסע.
מגדלי בשמים וחנוכיות, פמוטות וכלים לאתרוג, רימונים וכתרים, גביעים וכוסות – מגוון רחב של פריטי יודאיקה עשויים מכסף יוצרו במהלך הדורות. פריטים עתיקים אשר שרדו עד היום מבוקשים מאוד בעולם האספנות. פריטים יחודיים שניתן לקבוע את מקורם מגיעים למחירי שיא בהשוואה לפריטים מקבילים שאינם עשויים בכסף.

מדוע כלי כסף מבוקשים כל כך?

התשובה הכללית והמיידית: כלי כסף עוצבו בידי מיטב האומנים ושיקפו הלך רוח וסגנונות אומנות, צרכים דתיים ויומיומיים בד בבד עם שימושיות ועמידות. בזכות העובדה שמתכת הכסף אינה מתכת נוקשה אלא חומר רך יחסית, שרדו פריטי כסף בשל היותם גמישים. כלי כסף אינם נוטים להיפגע עקב נפילה או מעיכה קלה. ניתן לתיקן בקלות יחסית פריט שנחבל או נשבר- הכסף קל לעיבוד ומותך בטמפרטורה נמוכה יחסית.
עוד עובדה שנתגלתה בימים עברו: בכלי כסף לא מתפתחות בקטריות והם סוג של סטריליזטור.

 

אך זו לא הסיבה היחידה!

לכלי כסף יש יתרון שאין לאף מתחרה בתחום האומנויות הדקורטיבית: תעודת זהות. מכיוון שמתכת הכסף הייתה יקרה מאוד וכאמור, רק עשירים רוזנים ומלכים יכלו להרשות לעצמם להתהדר בהם, החלו הרשויות לבדוק את איכות הכסף ולסמנה בתגים מוטבעים שהיוו סוג של תו תקן. עם השנים התפתחו מאות וריאציות לתו תקן זה בצורת סימבולים קטנטנים בגודל שלא עלה לעיתים על 3X3 מילימטר. הסימבולים אשר ציינו בדרך כלל את סמל מכון ההטבעה הלכו והתרבו. במהלך 300 שנים, עד סוף המאה ה-19 כבר נוצרו אלפי סימבולים ולרבים מהסימבולים נוספו וריאציות שונות. עולם החותמות הלך ותפח לעשרות אלפי חותמות. השילוב של פריטים יוצאי דופן בעיצובם, מתכת ידידותית ונעימה לעין יחד עם חותמת שהיא סוג של "תעודת זהות" יצרו את השוק האספני האדיר.
הערכת כלי כסף בדף "חותמות כסף" תוכלו לראות דוגמאות מוגדלות של מספר חותמות כסף.

הערכת כלי כסף

מומחה הניגש לפענח את החותמות צריך ניסיון רב. פענוח החותמות מלמד אותנו מה מקור הפריט ומתי יוצר, את סוג הכסף ולעיתים גם מי היצרן או בית היוצר.
לדוגמא: חותמות על כלי כסף אנגליים מאז שנת 1520 לערך ועד היום מציידות אותנו במגוון רחב של מידע. פיענוח של רצף חותמות קטנטנות ילמד אותנו: באיזו עיר יוצר הפריט, באיזו שנה ושם בית היוצר בו יוצר. כמובן שלצורך הפיענוח עומדת לרשותנו ספריה רחבה לזיהוי המגוון הרחב של החותמות.

מעריך מומחה לכלי כסף חייב להכיר כ-200 חותמות בסיסיות על מנת לנתב עצמו לחיפוש במקום הנכון באוקיאנוס המידע. היכרות של הסימבולים מאפשרת לפענח את הציור שבו. לעיתים אין שום אפשרות להבחין בעין בלתי מזוינת מה פשר הסימבול. קוטנו מחייב שימוש בהגדלה וגם אז, חייבים להכיר את מגוון האופציות האפשריות.

פענוח מדויק מביא לתמחור מדויק ובזאת אנו מתמחים.

אנו באסטים הערכות בע"מ מתמחים גם בהערכת אומנות, הערכת תכשיטים לפני ואחרי רכישה.

                                                         שלחו הודעה דרך חלון ההודעות או : 1-700-700-279