קורס הערכת אומנות, או, שמאות אומנות, מקנה כלים מעשיים ומידע ייחודי ונרחב כיצד להעריך מבחינה אומנותית וכספית יצירות אמנות, פרטי אספנות, ועתיקות. החניכים בקורס נחשפים לידע, כלים, שיטות, לעקרונות ולמדדים על פיהם יוכלו לקבוע את מקוריותם ושוויים של יצירות ופריטים הנמצאים כמעט בכל בית בישראל, בגלריות, במוזיאונים ובשווקי הפשפשים למיניהם.

בסיום קורס הערכת אומנות, וההתמחות המעשית, זכאים הבוגרים לקבל תעודת הסמכה רשמית. יש לוודא מראש כי התעודה המוענקת על ידי המוסד המלמד מוכרת על ידי חברות השמאות וסוכנויות הביטוח, מוזיאונים וגלריות ובמוסדות ציבור, ומעידה על ערכו של הקורס מבחינת הידע המקצועי המוקנה בו למשתתפים. בוגר קורס הערכת אומנות, לאחר שהתמחה וצבר ניסיון וידע רלבנטיים על ידי עבודה מעשית בשטח, יוכל, בבוא הזמן, לזהות "מציאות", או זיופים וחיקויים, בארץ ובעולם. למי שיש חיבה עזה לאומנות ואולי לא את הרצון להיות אומן במשרה מלאה, הערכת אומנות, או שמאות אומנות, היא מקצוע ייחודי ונדרש וגם דרך נכונה לשלב אומנות עם מקצוע נדרש ולהגיע להכנסה נאה.

קורס הערכת אמנות ועתיקות מקצועי כולל לימודים עיוניים ומעשיים, הדגמות ותרגילי הערכה בפועל והתמחות מעשית. לכן, במהלך הקורס יוצאים החניכים לגלריות, לסדנאות אומנות, למכירות פומביות, לשוק הפשפשים וחנויות תכשיטים.

בוגרי הקורסים יכולים לקבל הצעות תעסוקה מסוכנויות הערכה, ביטוח ושמאות, מגלריות, מחנויות לעתיקות ולתכשיטים ומאספנים מוסדיים. בנוסף, הם יכולים להשתלב גם במכירות פומביות, להקים עסק עצמאי, לסחור ברשת האינטרנט, ועוד רבות האפשרויות כיד הדמיון.

לאחר קבלת ההסמכה הבסיסית, עבודה מעשית כמתמחה לאורך זמן וצבירת ניסיון אישי ומעשי, ניתן להתמחות גם בתחומים ספציפיים, כמו לדוגמה, תכשיטים עתיקים , פיסול בברונזה , עיצוב, אספנות פריטי ארץ ישראל, סוגי אספנות שונים, פורצלן, אמנות ישראלית , אמנות דקורטיבית מהמזרח הרחוק. אלו קורסי התמחות ייעודיים אשר מעמיקים ומרחיבים את הבסיס המקצועי.

הערכת אומנות, היא מקצוע לחיים, שהוא גם בחירת קריירה, בתחום קסום של אומנות ושכיות חמדה, והוא יכול לקחת את המצטיינים לכל מקום בעולם. מעריכי אומנות מומחים בעלי ותק ומוניטין הם "רופאים מומחים" מפורסמים בעלי תחומי התמחות מדויקים וברורים ופועלם מתגמל אותם מקצועית וכלכלית בנדיבות רבה.