הרבה אנשים רוכשים תכשיטים במגוון של עיצובים, אך המבוקש ביותר הוא עיצוב המשובץ יהלומים. בעוד בעבר הרכישות הללו התבצעו עבור אירועים ספציפיים בלבד, כיום רכישה של תכשיטים מעוצבי יהלומים הן רכישות כמתנות, או אפילו כפינוק.

יהלום משובץ בטבעת נמכר באופן נרחב, גם בתור טבעת אירוסין וגם בתור טבעת שאינה לאירוסין אלא רגילה. העיצוב המבוקש ביותר הוא על זהב לבן, צהוב ובסגנונות אדומים משולב זהב אדום.

הערכת שווי יהלומים היא פעולה חשובה מאד, והיא מצריכה דייקנות ללא דופי. זהו תחום מקצועי שחשוב ללמוד אותו לעומק וגם לקבל בו המון נסיון. מעבר לכך, לאמינות כמובן יש כאן תפקיד משמעותי וחשוב.

הערכה עבור שווי יהלומים מתקיימת על סמך מספר כללים בינלאומיים הידועים לכולם, וחייבים גם להיות ברורים בכל בורסת יהלומים בארץ.

ההערכה מתקיימת על פי קראט שזהו שמקל היהלום הנמדד על סמך כמות הקראט בו. על סמך שקיפות היהלום ואיתור פגמים ביהלום על מנת שמלטש היהלומים יוודא שאין שום פגמים לאחר הליטוש, על סמך צבע היהלומים ורמת שקיפות גבוהה בליטוש היהלום ועל סמך חיתוך היהלום שקובע את שטח הפנים שלו.

כל אלו המרכזיים ועוד, יהפכו את הערכת היהלום לאיכותית ואמינה יותר, ולכם יעניקו שווי אמיתי עבור שווי יהלומים שאותם אתם מבקשים לדעת, על מנת לרכוש בין אם בשיבוץ תכשיטים, ובין אם בנפרד כאשר הם לא משובצים בתוך תכשיט זה או אחר.

איפה קונים יהלומים אמיתיים באמת

שווי יהלומים אפשר לקבוע גם בחנות בה אתם רוכשים אותם, וישנה אופציה גם לרכוש יהלומים אמיתיים בחנויות היוקרה, וכמובן בבורסות היהלומים השונות בארץ ובעולם.

אי אפשר באמת לדעת במדויק את שווי היהלום סתם כך, ועל כן יש צורך בהערכת שווי יהלומים איכותית ומקצועית ברמה גבוהה. התייעצו עם אנשי המקצוע המתאימים. נסו גם לראות האם התאורה הופכת את היהלום למנצנץ יותר, את זה תוכלו לבדוק עם פנס הטלפון שלכם.

רכישת יהלום היא לא דבר של מה בכך, ועל כן, חשוב לעשות זאת במדויק ובמקצועיות גבוהה.