הערכת שטיחים

 

מקורם של שטיחים בעבודת-יד מגוון: החל משטיחי קיר צרפתים ובלגים ששרדו למן המאה ה-16 ועד שטיחים בני ימינו שמקורם מפרס, תורכיה, סין, הודו, פקיסטן, אוזבקיסטאן,  מרוקו, מצרים, בלקן ועוד.

הגורם המשפיע ביותר על תמחור השטיח הוא מוצאו.  לכן, יש לזהות תחילה את מקורו ע"פ מאפיינים טכניים: אריגה, סוג קשר, צפיפות, מאפייני פרנזים וכד'. ועל-פי מאפייני עיצוב: דוגמת השטיח ועיטוריו, מידותיו, הרכב צבעיו ועוד.

יש להתחשב בגורמים חשובים נוספים: צפיפות הקשרים, גיל השטיח, מצבו, מידותיו, נדירותו, סוג ואיכות חומר הגלם (צמר/משי), שילוב חתימת אומן, שימוש בסיבי זהב/כסף,  שטיחים מוזמנים  ועוד.
הערכת שטיחים

הערכת שטיחים פרסיים, אורינטלים ואחרים

פגמים רבים, הנובעים מתחזוקה לא הולמת, פוגעים במישרין בערכו של שטיח. אחזקת שטיחים מגולגלים באריזות פלסטיק עלולה לגרום לפגעי לחות. גלילת שטיח ללא אריזה כלל,  עלולה לחשוף אותו לפגעי עש – מומלץ להיעזר במומחה במידה והנכם עומדים לאחסן שטיח לתקופה ארוכה .

שטיח שנרטב יש להעביר בהקדם למומחה על מנת שהייבוש יעשה בצורה מקצועית. ייבוש ביתי לא מקצועי עלול לגרום לנזק בלתי הפיך.

מומלץ לפרוש השטיח בצורה שמאפשרת דריכה, הפוגעת במזיקים וביצים של עש ולהשתדל שלא להעמיד פריטי רהוט כבדים אשר עלולים ליצור "קרחות" מקומיות. את השטיח מומלץ לסובב מדי פעם על מנת שיתבלה בצורה אחידה. מאחר ושואבי אבק חובטים אינם מומלצים, אפשר תמיד להשתמש ב"שיטת סבתא" : להפוך השטיח מעת לעת למספר ימים.

ניקוי שטיחים: יש לזכור כי איכות האריגה ויציבות הצבעים שונה משטיח לשטיח. ככלל,  יש להמעיט בניקוי שטיחים. במידת הצורך, לא מומלץ להשתמש בחומרי ניקוי בייתים אלא להעבירו למנקה מומחה. טרם המסירה מומלץ לצלם השטיח, על מנת לתעד את עיצובו ומצבו.

מומחי חב' אסטים אינם עוסקים במכירה, או רכישה, או מסחר כלשהו  ומוסרת חוות דעת אוביקטיבית חפה מהשפעות המאפיינות מעריכים העוסקים גם בסחר, תיווך וכדומה.

שלחו הודעה דרך חלון ההודעות או : 1-700-700-279